ASICS przestawia siatkarską nowość – SKY ELITE FF2

buty sportowe

Marka ASICS wprowadza na rynek drugą odsłonę butów do piłki siatkowej SKY ELITE FF2. W najnowszym modelu zostały zastosowane zaawansowane technologie wsparcia odbicia i stabilizacji lądowania po wyskoku. W obuwiu na co dzień występują Joanna Wołosz i Fabian Drzyzga.

W projektowanie butów zostali zaangażowani reprezentantka Niemiec, Louisa Lippmann, reprezentant Włoch, Filippo Lanza oraz Japonii, Masahiro Yanagida. Wnioski ze współpracy z profesjonalnymi graczami przełożyły się na wdrożenie innowacyjnych cech konstrukcyjnych, jak zakrzywiony kształt pięty, który przekłada się na siłę odbicia czy technologia FLYTEFOAM Propel, amortyzująca lądowanie.

Poprzez nowatorskie rozwiązania produkcyjne, zwiększamy wydajność siatkarzy podczas gry

Projektowaliśmy ten model z myślą o ruchu skoku od pierwszego kroku aż do lądowania. Wierzymy, że tworzymy buty, które potrafią podnieść zarówno umysł, jak i ciało. Jest to zgodne z naszą założycielską filozofią, towarzyszącą nam do dziś – powiedział Hiroyuki Ichikawa z zespołu projektowego ASICS.

Pewność siebie, wiara we własne umiejętności są dla mnie bardzo ważne. Kiedy czuję się pewnie, mogę wznosić się na jeszcze wyższy poziom. Dzięki temu jestem lepszym graczem i kolegą z drużyny, a to oznacza, że mogę podejmować ryzyko oraz inspirować innych. W butach SKY ELITE FF2 mogę skakać jeszcze wyżej i mam niezbędne poczucie komfortu – dodał Filippo Lanza, siatkarski wicemistrz świata z 2015 r.

Buty będzie można nabyć na stronie ASICS.com od 1 lipca. Modele w dedykowanej kolorystyce Sunrise Red, która nawiązuje do miasta Tokio i jest symbolem nadziei oraz oddania sportowców, pojawią się w sprzedaży jeszcze tego lata.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top