Cereal Partners Poland pozostaje w parku logistycznym Hines

firmy w toruniu

(WARSZAWA) – Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, ma przyjemność poinformować o przedłużeniu umowy najmu w Distribution Park Portfolio Toruń („DP Portfolio Toruń”), parku logistycznym zlokalizowanym w Grębocinie k. Torunia. Producent płatków śniadaniowych i batonów zbożowych oraz jeden z największych eksporterów żywności w Polsce Cereal Partners Poland Toruń – Pacific („Cereal Partners Poland”) przedłużył dotychczas obowiązującą umowę najmu w obiekcie do 2027 roku. Spółka jest częścią grupy Cereal Partners Worldwide, utworzonej przez światowych liderów branży spożywczej – Nestlé oraz General Mills.   

 „Lokalizacja obiektu blisko naszych fabryk i dobra relacja jakości powierzchni magazynowej do zaoferowanej ceny zdecydowały o przedłużeniu umowy. Ta decyzja wynika z naszej strategii na najbliższe lata. Płatki śniadaniowe i zbożowe batoniki Nestlé, wytwarzane w fabrykach Cereal Partners Poland w Toruniu i Lubiczu, trafiają w głównej mierze na eksport. Magazyn wysokiego składowania w Grębocinie jest dobrym miejscem nie tylko do przechowywania odpowiedniego zapasu wyrobów gotowych, ale i do kompletowania wysyłek dla naszych kontrahentów. Nie bez znaczenia są też dotychczasowe dobre doświadczenia ze współpracy z dostawcą powierzchni magazynowej” – komentuje Tomasz Rutkowski, przedstawiciel Cereal Partners Poland Toruń – Pacific.

DP Portfolio Toruń to inwestycja typu build-to-suit, zrealizowana z przeznaczeniem dla konkretnego najemcy

Dzięki temu marka Cereal Partners Poland obecna jest w obiekcie od 2010 roku, czyli od początku jego funkcjonowania, zajmując całość dostępnej powierzchni – 30 308 metrów kwadratowych.

„Ogromnie cieszy nas zaufanie, jakim obdarzyła nas firma Cereal Partners Poland. Dobra, owocna współpraca zawsze stanowi dla nas powód do dumy, nie inaczej jest tym razem. Decyzja Najemcy utwierdziła nas w przekonaniu, że nabycie pięciu parków magazynowych w 2016 roku, było znakomitym ruchem” – powiedziała Katarzyna Żbikowska, Leasing Manager w Hines Polska.

DP Portfolio Toruń został nabyty przez Hines Poland Sustainable Income Fund (HPSIF) w 2016 roku razem z parkami logistycznymi w Mysłowicach (27 981 metrów kwadratowych), Legnicy (26 030 metrów kwadratowych), Garwolinie (25 940 metrów kwadratowych) oraz Grodzisku Mazowieckim (16 030 metrów kwadratowych.). Każdy z obiektów zlokalizowany jest w pobliżu kluczowych węzłów komunikacyjnych, pozwalających na dogodny transport zarówno krajowy, jak i międzynarodowy. Poza wspomnianymi wyżej inwestycjami, portfolio funduszu HPSIF obejmuje również: centrum logistyczne Distribution Park Żerań oraz trzy budynki biurowe na warszawskim Mokotowie – Ambassador Office Building, Nestlé House i Sky Office Center.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top