Commvault z nowymi usługami do ochrony przed ransomware

nowe technologie

Firma Commvault, będąca uznanym liderem globalnego rynku inteligentnych usług przetwarzania danych w środowiskach lokalnych, chmurowych i SaaS, zaprezentowała nowe usługi do ochrony przed atakami typu ransomware. Mają one pomóc przedsiębiorstwom przygotować się na rosnące współczesne cyberzagrożenia, chronić się przed nimi oraz na nie reagować.

Ataki ransomware przybierają na sile i pociągają za sobą wysokie koszty — odtworzenie danych kosztuje średnio 10 razy więcej niż zapłacenie okupu przestępcom. Około 70% ataków ransomware wiąże się z groźbą wycieku wykradzionych danych, a zaatakowane firmy odnotowują po ataku 21-dniowy przestój. Koszty ataków ransomware są kolosalne.

Większość przedsiębiorstw nie jest przygotowana na atak, a jeszcze mniej dysponuje planami na wypadek wystąpienia takiego zagrożenia

Firma Commvault jest zaufanym partnerem swoich globalnych klientów w obszarze ochrony i odtwarzania danych w związku ze wszystkimi źródłami ryzyka. Najnowszym zagrożeniem o charakterze trwałym jest właśnie ransomware. Oferowane usługi do ochrony przed atakami ransomware i odtwarzania danych bazują na ekspertyzie i doświadczeniu firmy Commvault w zakresie projektowania systemów do zarządzania danymi i ich odtwarzania oraz przygotowywania planów.

Nowa oferta usług Commvault do ochrony przed atakami ransomware i reagowania na nie zapewnia ekspertyzę i zasoby, które pozwalają uodpornić klienta na atak, zweryfikować stan rozwiązań do ochrony danych na przestrzeni czasu i odtwarzać newralgiczne dane w przypadku skutecznego ataku.

Dzięki usłudze Ransomware Protection Design and Plan klienci mogą sprawdzić stopień swojego przygotowania na bieżące zagrożenia i ataki. Oferta pomoże im zrozumieć potencjalne zagrożenia i czynniki ryzyka, które wpływają na ich gotowość. Generuje wymierne rezultaty, takie jak karta wyników gotowości, kluczowe wnioski oraz zalecenia i plan działania z uwzględnieniem priorytetów.

Usługa Commvault Ransomware Response zapewnia ekspertyzę i zasoby, które pomagają odtworzyć dane po ataku. W ramach usługi Commvault udostępnia menedżera ds. incydentów ransomware, któremu towarzyszy zespół operacyjny Commvault ds. odtwarzania danych. Razem z klientami pracują oni nad identyfikacją i odtworzeniem newralgicznych danych, co przyspiesza powrót firmy do normalnej działalności biznesowej.

Usługi te uzupełniają rozwiązania Commvault do ochrony przed atakami ransomware i odtwarzania danych, które udostępniają newralgiczne możliwości w tym zakresie

Nowe produkty w połączeniu z oprogramowaniem i ofertą chmurową firmy Commvault dostarczają klientom narzędzia do wykrywania, ochrony i odtwarzania danych po atakach ransomware i innych naruszeniach jako podstawowy komponent inteligentnych usług przetwarzania danych firmy Commvault. Oferowane zabezpieczenia w pełni współdziałają z produktami Commvault do zarządzania danymi i ich ochrony oraz rozwiązaniami do nadzoru nad danymi i zapewniania zgodności z przepisami.

„Ransomware gwałtownie przybiera na sile zarówno jako globalny problem, jak i zagrożenie” — powiedział Ram Menashe, Vice President of Global Services w Commvault. „Nie możemy wprawdzie zagwarantować klientom, że nie staną się celem ataku, jesteśmy jednak przekonani, że oferując im strategiczne plany ochrony, możemy wesprzeć ich na każdym etapie ataku ransomware i dołożyć wszelkich starań, aby takim atakom całkowicie zapobiec za pomocą naszych narzędzi do weryfikacji zabezpieczeń. Usługi te stanowią kolejne innowacyjne, najlepsze w branży produkty, które uwidaczniają, jak bardzo zależy nam na bezpieczeństwie klientów i możliwości odtwarzania danych w ich przedsiębiorstwach”.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top