Kobiece stylizacje na zimę, czyli jak poprawnie nosić koszule damskie?

zimowe stylizacje

Zimowa pora roku rzadko zachęca nas do zabawy modą. Chyba że żyjemy w miejscu, w którym temperatury niezbyt często schodzą poniżej zera. Jednak w Polsce co roku jesteśmy gotowi na nieustannie zmieniającą się pogodę, a nawet bardzo nieznośne warunki atmosferyczne, które potrafią przyprawić nas o dreszcze. A co, jeżeli musimy lub bardzo chcemy nosić koszule damskie? Czy ta pora roku daje nam takie możliwości?

Jak powinna wyglądać nasza garderoba zimą?

Zimowa garderoba często tworzona jest latami. Zanim znajdziemy to, co rzeczywiście nas interesuje, przejrzymy niejeden asortyment oferowany przez sklep odzieżowy online czy stacjonarny. Przede wszystkim ma być nam ciepło, miło i przyjemnie. Ale nie zapominamy też o modzie i o tym, że po prostu lubimy wyglądać ładnie.

Czasami stawiamy na proste, klasyczne ubrania, które pasują do wszystkiego. Innym razem szalejemy i szukamy kolorowych swetrów, niebanalnych nakryć głowy czy szalików sięgających aż do kostek. Nasza zimowa garderoba ma dosyć charakterystyczny podział na ubrania wierzchnie, jak i te, które nosimy pod spodem. 

Czy zimą musimy rezygnować z koszuli damskich?

Chociaż zima to bardzo trudna pora roku, to jednak wcale nie musimy rezygnować z tak wielu stylizacji, które kochamy. Niektóre kobiety po prostu uwielbiają koszule damskie, inne natomiast noszą je, bo tego wymaga obowiązujący w ich pracy dress code. Jednak ten element ubioru kojarzy nam się raczej z cieplejszymi porami roku, kiedy to na elegancką koszulę możemy zarzucić marynarkę albo w wersji nieco luźniejszej – kurtkę skórzaną typu ramoneska. 

Musimy jednak nauczyć się, jakie koszule damskie będą odpowiednie na zimową porę roku oraz jak zadbać o to, aby wciąż było nam ciepło. Możemy na przykład ubierać pod spód dodatkową warstwę w postaci topu. Pamiętaj jedynie, aby był w tym samym kolorze co sama koszula. Dobrze również, aby nie była ona wyprodukowana z półprzezroczystego materiału. A skoro o tkaninach mowa…

Z jakich materiałów powinny być wykonane koszule damskie?

Każdy sklep odzieżowy online, ale też punkt stacjonarny daje możliwość klientowi, aby ten sprawdził skład wybieranego ubrania. Takie informacje znajdziemy albo w opisie, albo na metce produktu. Czemu jest to takie istotne? Otóż jakość ubrania zależy w dużej mierze właśnie od tego, z jakiej tkaniny powstało. Oczywiście ważne jest również, czy materiał ten został poddany odpowiedniej obróbce oraz jak jest produkowany, jednak już na wstępie mamy możliwość zweryfikowania, czy konkretny element ubioru będzie dla nas odpowiedni. 

Przykład? Koszule damskie z poliestru nie są najlepszym wyborem na zimowe miesiące. Jasne, że ma je w ofercie niejeden sklep odzieżowy online czy stacjonarny, ale to od klienta zależy, co ostatecznie wybierze. Nieoddychające tkaniny sprawiają, że zamiast czuć się w ubraniach komfortowo, to zaczynamy się nadmiernie pocić, a już zwłaszcza jeżeli założymy na taką koszulę dodatkowe warstwy. Szybko zauważymy przy tym, że wcale nie jest nam ciepło. Uzyskujemy więc efekt odwrotny od zamierzonego.

Dobrze, aby na składzie widniała głównie bawełna czy wiskoza. Mogą mieć niewielkie domieszki innych materiałów, które sprawią, że ubrania będą bardziej elastyczne czy mniej podatne na niszczenie. Istotna jest również grubość splotu. Szukaj grubszych koszul, niekoniecznie tych, które wyglądają jak elementy idealne do letnich stylizacji. 

Koszule damskie a ubrania wierzchnie

Zimą nie obędziemy się bez wierzchniego ubrania. Musimy być ono ciepłe, dostosowane do temperatury za oknem, ale też pasujące do naszej stylizacji. Zwraca na to uwagę bardzo wiele osób, dlatego szukają one sposobu, jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Nie musimy przecież rezygnować z takiego wyglądu, jaki nam odpowiada. Musimy jedynie znaleźć takie elementy ubioru, dzięki którym osiągniemy idealny efekt.

A koszule damskie kochają płaszcze i to wszelkiego rodzaju. Te długie, krótkie, kolorowe i minimalistyczne. Oba te elementy ubioru kojarzą się nam z elegancją i rzeczywiście coś w tym jest. Trzeba też pamiętać o tym, że kołnierzyki koszuli a kołnierze płaszczy często są bardzo podobne.

Jak to ograć w przypadku, gdy nasza stylizacja ma być nieco mniej oficjalna? Oczywiście jesteśmy w stanie ukryć koszulę pod grubą, puchową kurtką, ale prawdopodobnie nie o taki efekt nam chodzi. A co z grubą, skórzaną kurtką podszywaną futerkiem? Taki klasyczny biker świetnie wygląda w połączeniu z koszulą i uzupełniającą ją spódnicą. 

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top