Nowoczesne odkurzacze bezprzewodowe – czym się kierować przy wyborze?

wybor odkurzacza

Wśród niezbędnych sprzętów AGD przydatnych podczas sprzątania mieszkania jest oczywiście odkurzacz, bez którego trudno wyobrazić sobie szybkie i sprawne przeprowadzanie domowych porządków. Co prawda w wielu polskich mieszkaniach wciąż królują tradycyjne urządzenia z kablem, to coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne odkurzacze bezprzewodowe, które wyróżniają się wysoką funkcjonalnością. Zatem jak wybrać najlepszy odkurzacz bezprzewodowy i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Odkurzacz bezprzewodowy – czym się różni od tradycyjnego?

Podstawową różnicą między nowoczesnymi odkurzaczami bezprzewodowymi a tradycyjnymi urządzeniami jest sposób ich zasilania. Odkurzacze pionowe wyposażone są w akumulatory o zróżnicowanej pojemności, natomiast odkurzacze przewodowe pobierają energię elektryczną prosto z sieci. Dla wielu użytkowników brak kabla jest ogromną zaletą, głównie ze względu na większą zwrotność i mobilność urządzenia sprzątającego i stosunkowo lekką wagę. Należy jednak pamiętać, że odkurzacz bezprzewodowy wymaga ładowania, przez co jego czas pracy na jednym cyklu uzależniony jest od pojemności baterii. Większość modeli pozwala na odkurzanie przez 30-60 min.

Odkurzacze bezprzewodowe – moc ssania

Jednym z najważniejszych parametrów, na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza pionowego jest moc ssania. W dużej mierze jest ona uzależniona od mocy samego urządzenia, a dokładniej silnika, jednak nie w każdym przypadku. Dlatego też należy bliżej przyjrzeć się mocy ssania odkurzacza, która mierzona jest przy zakończeniu przewodu ssącego. Oczywiście im większa moc silnika, tym większa szansa na efektywne usuwanie zanieczyszczeń z mieszkania.

Odkurzacz pionowy – rodzaj filtrów

Większość odkurzaczy pionowych dostępnych na rynku posiada zaawansowane systemy filtracji powietrza, co pozwala rozprawić się nie tylko z widocznymi dla ludzkiego oka zabrudzeniami, ale również innymi alergenami jak roztocza czy kurz. Dobrym rozwiązaniem wydają się filtry HEPA wyróżniające się wysoką wydajnością, jednak należy sprawdzić, czy są one zmywalne czy też tradycyjne. Jeśli wybieramy drugą opcję, trzeba pamiętać o ich regularnej wymianie, zgodnie z zaleceniami producenta.

Odkurzacz pionowy – dodatkowe funkcje

Przy wyborze odkurzacza bezprzewodowego warto zwrócić uwagę na obecność dodatkowych akcesoriów i funkcji, dzięki którym sprzątanie stanie się jeszcze łatwiejsze. Ciekawą alternatywą okazują się modele z odłączanym odkurzaczem ręcznym, który świetnie sprawdza się przy czyszczeniu mebli tapicerowanych, jak również trudno dostępnych miejsc. Dlatego też wpisując w wyszukiwarkę hasło: odkurzacz bezprzewodowy ranking to właśnie te wielofunkcyjne modele będą zajmować kilka pierwszych miejsc. Warto również sprawdzić, czy urządzenie wyposażone jest w szczotki wymienne, dedykowane czyszczeniu powierzchni o zróżnicowanej charakterystyce.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top