Ogólnokrajowy Indyjski Program Szczepień przeciw COVID-19

szczepionki

16 stycznia 2021 roku o godz. 10.30 Premier Narendra Modi podczas wideokonferencji zainauguruje ogólnoindyjski program szczepień przeciwko COVID-19. Będzie to największy na świecie program szczepień obejmujący cały kraj. Podczas startu programu będzie aktywnych w sumie 3006 wirtualnych sesji we wszystkich stanach i terytoriach związkowych. Około 100 osób zostanie zaszczepionych w każdym miejscu obecnym podczas wideokonferencji w dniu inauguracji. 

Ten program szczepień opiera się na zasadach priorytetowych grup społecznych, które mają być zaszczepione. Na tym etapie szczepionkę otrzymają pracownicy służby zdrowia, zarówno w sektorze rządowym, jak i prywatnym, w tym pracownicy ICDS (Zintegrowanych Usług Rozwoju Dziecka).

W programie szczepień wykorzystana zostanie internetowa platforma cyfrowa Co-WIN opracowana przez unijne Ministerstwo Zdrowia i Opieki Rodzinnej, która ułatwi informowanie w czasie rzeczywistym o zapasach szczepionek i temperaturze ich przechowywania oraz pozwoli na zindywidualizowane śledzenie zaszczepionych na COVID-19. Ta cyfrowa platforma będzie wspomagać osoby zarządzające programem na wszystkich poziomach podczas każdego etapu szczepień.

Utworzono również dedykowaną całodobową infolinię – 1075 – do obsługi zapytań związanych z pandemią COVID-19, wprowadzeniem szczepionek na rynek oraz oprogramowaniem  Co-WIN

Dzięki aktywnemu wsparciu ze strony Ministerstwa Lotnictwa Cywilnego odpowiednie dawki zarówno COVISHIELD, jak i COVAXIN zostały już rozdystrybuowane na terenie całego kraju, we wszystkich stanach i terytoriach unijnych. Następnie władze stanowe i terytorialne dostarczyły szczepionki do poszczególnych okręgów. Trwają przygotowania do rozpoczęcia realizacji programu na zasadach partnerstwa obywatelsko-rządowego Jan Bhagidari.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top