Praktyczne funkcje i akcesoria nowoczesnych piekarników.

nowoczesne piekarniki

Nie wszyscy lubimy spędzać godziny w kuchni na przygotowywaniu posiłków. Jednak nowoczesne urządzenia AGD starają się ułatwić życie nie tylko wszystkim amatorom wypieków, ale także tym którzy do gotowania mają dwie lewe ręce. Praktyczne funkcje najnowszych piecyków oraz liczne akcesoria pomagają zminimalizować czas przygotowania potraw, oraz zmniejszyć prawdopodobieństwo tego, że obiad nie będzie nadawał się do zjedzenia. Jakie funkcje powinien posiadać nowoczesny piekarnik oraz jak dodatkowo go doposażyć? Przeczytaj ten tekst, żeby się dowiedzieć.

Te funkcje to absolutna podstawa!

Podstawową funkcją piekarnika jest oczywiście pieczenie. Bez względu na to, czy będziemy go używać jedynie do odgrzewania mrożonej pizzy, czy do pieczenia 5 kg indyka, te kilka funkcji to absolutne minimum. Po pierwsze, możliwość ustawienia grzania na trzy różne sposoby tj.: grzałka górna, grzałka dolna oraz góra-dół. Taki podział pozwala nam dostosować odpowiednie ustawienie względem pieczonej potrawy. Każdy, kto piekł ciasto, wie że pod koniec pieczenia dobrze jest wyłączyć górną grzałkę.  Uniknie się dzięki temu spieczenia wierzchu ciasta.  Po drugie, termoobieg. To funkcja, którą ma już chyba każdy piekarnik. Pozwala ona upieczenie potraw, zachowując równomierne rozprowadzenie i utrzymanie jednakowej temperatury wewnątrz piecyka. Funkcja ta dodatkowo skraca czas pieczenia oraz umożliwia ustawienie niższych temperatur.

Dodatki bez których nie można się obejść

Kolejną naszym zdaniem absolutną koniecznością, jeśli chodzi o wyposażenie piekarnika, to prowadnice teleskopowe. Dzięki nim możemy bez problemu, wysunąć całą blachę z pieca, nie ryzykując jej upadku. Prowadnice bezsprzecznie minimalizują ryzyko upuszczenia potrawy podczas jej wyjmowania. Polecamy na portalu barcelona-home.com super wpis poradnikowy Dodatkowe wyposażenie nowoczesnych piekarników. Kolejna praktyczna rzecz to chłodzenie drzwiczek piekarnika. Dzięki zastosowaniu nawiewu zewnętrzna szyba drzwiczek jedynie nieznacznie się nagrzewa. Jeśli mamy dzieci, ta funkcja to zdecydowana konieczność. Nawet jeśli nie mamy dzieci, warto kupić piekarnik wyposażony w tę opcję. Gotowanie na kuchence, stojąc przy gorącym piekarniku, przestaje być wówczas tak uciążliwe.

Najnowocześniejsze funkcje i praktyczne dodatki

Producenci sprzętu AGD zdecydowanie nie śpią. Dbają o to, aby z każdym nowym modelem piekarników, doposażać je w nowe ciekawe funkcje. Bezapelacyjnym hitem w ostatnich latach, są piekarniki z możliwością pieczenia parowego. Piekarniki takie są wyposażone w zbiornik, do którego nalewamy wodę, a ta podczas pieczenia służy do  wytworzenia pary. Pieczenie z funkcją pary jest znacznie zdrowsze od tradycyjnego. Umożliwia bowiem przygotowanie potraw bez użycia dodatkowego tłuszczu, a potrawy są wyjątkowo soczyste. Nie można również pominąć faktu, że warzywa pieczone na parze są znacznie zdrowsze niż te przygotowywane w tradycyjny sposób, a na dodatek wyglądają bardziej apetycznie, ponieważ nie więdną podczas pieczenia. Nowością na rynku jest wyposażanie piekarników w tryb mikrofali. Takie urządzenie 2 w 1 jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają za wiele miejsca w swoich kuchniach, a chcieliby korzystać od czasu do czasu z mikrofalówki. Natomiast dla tych, którzy radzą sobie w kuchni nieco gorzej, z pomocą przychodzą modele piekarników wyposażone w specjalne programy pieczenia. Wystarczy, że znajdziemy przygotowywaną potrawę w menu na wyświetlaczu, a odpowiednie ustawienia same się włączą. Nie będzie to jedynie dobrany sposób grzania oraz temperatura, ale także czas pieczenia optymalny dla danej potrawy.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top