Self Learning Solutions dla Raiffeisen Digital Bank

self learning

Pod koniec wakacji Raiffeisen Digital Bank (RDB), marka należąca do Raiffeisen Centrobank AG (RCB), ogłosił plan uruchomienia działalności operacyjnej w Polsce. Bank postawił na najnowsze rozwiązania technologiczne, które są w stanie przyspieszyć proces wnioskowania i skrócić czas oceny zdolności kredytowej klienta. Raiffeisen Digital Bank wybrał do współpracy polski startup Self Learning Solutions (SLS).

Marka Raiffeisen Digital Bank będzie początkowo oferowała polskim konsumentom pożyczki gotówkowe do 100 tys. zł. zł

Zespół, który zaprojektował proces aplikacyjny, zadbał o to, by był on jak najprostszy i najszybszy. Klienci mogą otrzymać pożyczkę w pełni online w aplikacji mobilnej, począwszy od rejestracji, weryfikacji tożsamości i dochodów, aż do podpisania umowy. System zarządzania ryzykiem (Platforma SLS) jest umiejscowiony w chmurze i umożliwia podejmowanie przez RDB decyzji kredytowych w oparciu o wdrożoną w systemie kompleksową strategię ryzyka.

– Dostarczamy silnik scoringowy i decyzyjny (Platforma SLS) jako rozwiązanie chmurowe w modelu SaaS. Dzięki lekkiej architekturze samego silnika zapewniamy pełną automatyzację procesu decyzji kredytowej. Oznacza to, że po wypełnieniu wniosku o pożyczkę klient wie, czy otrzyma pożyczkę, i na jakich warunkach. Silnik odpytuje wszystkie istotne źródła danych, w tym Biura Kredytowe, dane transakcyjne (PSD2), na tej podstawie oblicza scoring klientów i ofertę. – mówi Karol Dziasek, Dyrektor Zarządzający Self Learning Solutions. Jak dodaje Przemysław Kamiński, Członek Zarządu i współzałożyciel SLS: Połączenie techniczne platformy z bankiem, budowa procesów i wdrożenie strategii w silniku wraz z testami zajęło około 6 tygodni.

– Dzięki najnowszym technologiom decyzja kredytowa jest w pełni zautomatyzowana, a zarządzanie procesem proste – mówi Arkadiusz Kuźmiuk, Senior Risk Manager Raiffeisen Digital Bank na Polskę. – Dane są przetwarzane i przechowywane w jednym ekosystemie, co ułatwia ich bezpieczne zarządzanie. Dla nas są to korzyści, które budują przewagę konkurencyjną firmy – dodaje.

Self Learning Solutions zostało założone przez dwóch ekspertów z kierownictwa IPF Digital, którzy po odejściu z firmy postanowili rozpocząć nowy biznes. Karol Dziasek jest byłym Risk Managerem w IPF Digital. Wcześniej pełnił podobną rolę w GE Money Banku i Alior Banku. Przemysław Kamiński, był Country Managerem w IPF Digital. Wcześniej pracował m.in. w Avivie, gdzie był szefem departamentu  wsparcia sprzedaży agentów oraz odpowiadał za rozwój nowych kanałów sprzedaży.

SLS zapewnia platformę low codingową, co oznacza, że ​​cały proces kredytowy można sparametryzować ustawiając  predefiniowane bloki, bez angażowania dodatkowych zasobów IT. Wszelkie zmiany w procesie można wprowadzać bez okien wdrożeniowych (czyli wdrażać je w czasie rzeczywistym). Dzięki wykorzystaniu możliwości chmury skalowanie wydajności odbywa się automatycznie.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top