Adwokat przez internet. Czy warto korzystać z usług prawnych online?

uslugi prawnika

W ostatnim czasie coraz częściej można usłyszeć o usługach prawnych świadczonych za pośrednictwem internetu. Czy rzeczywiście warto z nich korzystać?

Na czym polegają usługi prawne online?

Prawnik przez internet to bardzo atrakcyjna propozycja dla tych osób, które nie mogą udać się osobiście do kancelarii prawnej. Wówczas z pomocy adwokata czy radcy prawnego można skorzystać za pośrednictwem internetu.

Obecnie coraz więcej kancelarii prawnych świadczy usługi przez internet. Powstały również takie kancelarie, które specjalizują się w obsłudze online swoich klientów.

Jakie usługi prawne świadczone są przez internet?

Przez internet można skorzystać z podstawowych usług prawnych, które mogą być bardzo pomocne w wielu sytuacjach, na przykład są to:

  • udzielanie porad prawnych
  • przygotowywanie pism – przedprocesowych, procesowych i innych typów pism
  • opiniowanie umów

Gdy zatem konieczne jest uzyskanie porady prawnej lub też sprawdzenie, czy umowa nie zawiera niedozwolonych klauzul, można skorzystać z pomocy prawnika przez internet, bez potrzeby osobistego udawania się do jego kancelarii.

W jaki sposób prowadzone są usługi prawne online?

Najczęściej obsługa świadczona jest za pomocą wiadomości e-mail. Taka forma sprawdza się w przypadku udzielania porad czy usług związanych z dokumentami. Prawnik przygotowuje wtedy odpowiedź na piśmie, więc można też zawsze do niej sięgnąć.

Dostępne są także usługi prawne w formie rozmów za pomocą internetowych serwisów do telekonferencji. Wtedy z prawnikiem można porozmawiać na żywo, co daje też możliwość dopytania o różne szczegóły w trakcie takiej wirtualnej wizyty.

Gdy potrzebny jest dobry adwokat Radom gwarantuje dostęp do renomowanych kancelarii prawnych prowadzących usługi dla klientów indywidualnych i dla firm.

Czy prawnik przez internet to dobry wybór?

W wielu przypadkach usługi prawne przez internet to atrakcyjne rozwiązanie. Warto jednak wskazać, że niekiedy lepiej zdecydować się na tradycyjną wizytę w kancelarii adwokackiej lub radcowskiej.

Prawnik przez internet sprawdzi się głównie w sprawach mniej wymagających, natomiast wtedy, gdy są one już złożone, lepiej wybrać się do kancelarii samodzielnie. Dotyczy to także spraw, gdzie do analizy jest wiele dokumentów.

Warto też pamiętać o tym, że wtedy, gdy zamierza się skierować sprawę do sądu, najlepiej od razu udać się do prawnika, który będzie mógł zaoferować reprezentację w sądzie.

Więcej informacji o ofertach kancelarii prawnych świadczących swoje usługi za pośrednictwem internetu można znaleźć na ich witrynach.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top