Trendy we wnętrzach 2022 – postaw na styl loft i styl eko

wnetrza

Pofabryczne dekory skradły serca światowej klasy projektantów już lata temu, ale można śmiało powiedzieć, że w roku 2022 ich zamiłowanie do surowości jest jeszcze bardziej widoczne. Przeplata się ono z ukłonem w kierunku stylu eko. Połączenie tego, co w lofcie najlepsze z tym, co daje nam natura może stworzyć bardzo ciekawe wnętrze, którego nie powstydzi się nawet najbardziej wymagający miłośnik dobrego designu. Jak więc wprowadzić styl loft i styl eko do mieszkania? Podpowiadamy.

Styl eko – czym się charakteryzuje?

Styl eko we wnętrzach to bezapelacyjny hit roku 2022. Zamiłowanie do naturalnych dodatków i barw ziemi jest naprawdę na topie, więc jeśli chcemy urządzić mieszkanie lub dom zgodnie z najnowszymi tendencjami w świecie designu, to stawiając na rozwiązania eko będziemy na bardzo dobrej drodze. Styl eko kocha wszystko, co natura dała.

W praktyce oznacza to drewno, kamienie i wszelkiej maści materiały, które można pozyskać właśnie z niej. Nic więc dziwnego, że wnętrza urządzone na jego modłę pełne są także kolorów ziemi, czyli wszelkiej maści odcieni brązów, beży, bieli, a także zieleni. W tym sezonie jednym z najmodniejszych jej odcieni jest buletlowa. Wprowadza ona do wnętrza spokój, ale jednocześnie elegancję. W materiałach stawiajmy na len, bawełnę, wełnę – słowem, każdy, który dała natura. A jest w czym wybierać.

Styl loft – jak go wprowadzić do wnętrza?

Styl loft kocha surowość. Świetnie więc odnajdują się w nim takie materiały jak cegła, beton czy też metal. Wnętrze urządzone w stylu pofabrycznym pełne jest także drewna, które nadaje mu przytulności. Jeśli chodzi o oświetlenie, można z powodzeniem stawiać na lampy w towarzystwie widocznych kabli przeciągniętych nawet przez cały sufit. Nie bójmy się takich rozwiązań – dodają one tylko pomieszczeniu smaczku i wyjątkowości. W końcu ma być tak, jak to w fabrykach przystało, a tam nie do końca ktokolwiek przywiązywał wagę do maskowanina pewnych niedoskonałości. Obecnie można z nich zrobić atut.

Styl eko i styl loft bardzo do siebie pasują – mogą się wzajemnie przenikać tworząc spójną całość. Przełamanie konwencji może być tu bardzo widoczne, ale też niekoniecznie Industrialna przestrzeń wzbogacona naturalnymi materiałami, dekorami czy też kwiatami może stać się bardzo przyjemna dla oka i jednocześnie przytulna, ale przy tym nadal charakterna. Taka, jak powinna właśnie być. Surowość przełamana nieco przytulnością w odpowiednich proporcjach nadal będzie przyciągać spojrzenia i stwarzać atmosferę sprzyjającą relaksowi.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top