Koryta kablowe – do czego służą?

Koryta kablowe - do czego służą?

Telekomunikacja czy ciągi energetyczne coraz częściej poddawane są unowocześnieniom. Opatentowane są coraz to lżejsze, tańsze i bardziej wytrzymałe materiały, które w tej branży są niezwykle istotne. Aby móc skutecznie korzystać z technologii, jaką są koryta kablowe, potrzebne są nieustanne prace nad nimi.

Czym są koryta kablowe?

W nowoczesnych technologiach koryta kablowe i studnie kablowe są idealnym połączeniem. Pierwszy element jest podporą instalacyjną, która stanowi ciągłe podłoże z wygiętymi do góry bokami bez żadnych okuć. Jest głównym elementem osprzęt elektroinstalacyjnym, który służy do wykonywania instalacji elektrycznych, wykorzystywanych w przemyśle. Koryta kablowe są układane tak, aby ułatwić montaż wszelkich dodatkowych komponentów.

Kanały technologiczne i ich zastosowanie

Przy użyciu koryt kablowych istotne są również kanały technologiczne, które są wykorzystywane podczas montażu. Najczęściej wykonywane są z tworzyw sztucznych lub blachy w postaci perforowanej lub pełnej. Mogą być one także zaopatrzone w specjalne pokrywy, które chronią koryta przed niepożądanymi efektami, takimi jak zamoknięcie, przerwanie czy naciągnięcie sieci instalacyjnej.

W ostatnim czasie coraz częściej stosowane są siatkowe korytka kablowe. Wykonane ze zgrzewanych punktowo drutów stalowych służą na długie lata. Metal, z którego są zrobione jest bardzo lekki, a ich siatkowa konstrukcja powoduje, że korytka wykonane z blachy są zdecydowanie cięższe i trudniej nimi manewrować.

Gdzie wykorzystywane są koryta kablowe?

Koryta kablowe wykonane z lekkich i wytrzymałych materiałów są wykorzystywane do prowadzenia różnego rodzaju przewodów. Można do nich zaliczyć kanały elektryczne, jak i komunikacyjne w budynkach. Ich zadaniem jest ochrona kabli przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Koryta pozwalają na uporządkowane prowadzenie kabli wewnątrz różnych struktur tak, aby nie plątały się, a dzięki ich dobremu ułożeniu tych przewodów może zmieścić się zdecydowanie więcej.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top