Auto kasacja – jakie należy mieć kwalifikacje do jej przeprowadzenia?

auto kasacja

W sytuacji, gdy auto jest niesprawne, znajduje się w złym stanie technicznym, a ubezpieczyciel odmawia jego ubezpieczenia, pozostaje tylko jedno wyjście by się go pozbyć – jest to kasacja pojazdu. To wygodny u legalny sposób na trwałe pozbycie się pojazdu. Jak legalnie przeprowadzić kasację pojazdu?

Na czym polega legalna kasacja pojazdu?

Musimy pamiętać, że nie możemy ze złomować auta samodzielnie. Kasację może przeprowadzić firma, która ma odpowiednie uprawnienia i zezwolenia. Auto kasacja w Kujawsko Pomorskim pozwala na trwałe pozbycie się samochodu, będącego w złym stanie technicznym. Jeśli zależy nam na sumie, jaką otrzymamy po ze złomowaniu pojazdu, warto odwiedzić kilka punktów kasacyjnych i porównać oferty. Warunki cenowe są porównywalne. Warto sprawdzić jak przebiega kasacja pojazdu i jakie są jej warunki.

Warto dokładnie sprawdzić wybrane punkty kasacji, aby mieć pewność, że realizacja trwałego pozbycia się naszego samochodu będzie miała legalny i prawidłowy przebieg. Wybierając firmę kasacyjną, warto sprawdzić czy w grę wchodzi transport pojazdu. Jest to wygodne w sytuacji, gdy auto nie ma przeglądu technicznego i ubezpieczenia, a więc nie możemy nim się poruszać po ulicach.

Jak przebiega kasacja auta?

Niezależnie od tego czy decydujemy się na złomowanie aut w Bydgoszczy czy innym polskim mieście, procedura kasacji odbywa się w kilku etapach. Po pierwsze musimy dostarczyć auto do punktu kasacji – samodzielnie lub transportem z firmy kasacyjnej. Trzeba pamiętać o zabraniu niezbędnych dokumentów dotyczących pojazdu. Ważny jest dowód rejestracyjny. Jeśli nie posiadamy go, wówczas konieczny jest inny dokument potwierdzający dane pojazdu. Potrzebna będzie także umowa kupna-sprzedaży oraz wpis do Ewidencji Działalności Gospodarczej, jeśli posiadany samochód został zarejestrowany na firmę.

W sytuacji, gdy właściciel lub współwłaściciel nie zjawią się w punkcie kasacji, musimy zabrać ze sobą upoważnienie do kasacji auta. Następnie firma kasacyjna wystawia właścicielowi zaświadczenie o przyjęciu auta do kasacji. Unieważnione zostają tablice rejestracyjne, dowód rejestracyjny, karta pojazdu. Punkt kasacji wystawia odpowiedni protokół, który będzie nam potrzebny do wyrejestrowania pojazdu i złożenia wypowiedzenia umowy OC. Następnie należy udać się z zaświadczeniem do właściwego urzędu komunikacji i złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Mamy na 30 dni.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top