Bezpieczne opalanie w 3 krokach – o czym trzeba pamiętać?

opalanie

Bezpieczne opalanie to szereg czynników, a wśród nich po prostu rozwaga. O ile ważne jest to, abyśmy maksymalnie wykorzystali potencjał, jaki dają nam letnie dni – witamina D ze słońca, piękna skóra i lepsze samopoczucie, o tyle należy także mieć cały czas z tyłu głowy to, że promieniowanie słoneczne może być bardzo niebezpieczne. Co więc należy zrobić, żeby czuć się bezpiecznie na słońcu, aby nie dopuścić do tego, że zwiększymy ryzyko wystąpienia groźnych dla zdrowia powikłań? Podpowiadamy.

Jak bezpiecznie się opalać – postaw na odpowiednie godziny

Najważniejsze jest to, aby mocno wziąć sobie do serca to, co mówią dermatolodzy. Ekspozycja na słońce w godzinach 10 – 15 jest dla skóry bardzo niebezpieczna. Mamy do czynienia z największym promieniowaniem, co na pewno może nie przejść bez echa na naszej skórze. Nie dość, że może dojść do jej podrażnienia, do pojawienia się reakcji alergicznej, to jeszcze przyczyniamy się do zwiększenia ryzyka wystąpienia nowotworów skóry. Pamiętajmy więc o tym, że o ile piękna cera doda nam animuszu, o tyle nie zawsze warto jest za wszelką cenę dążyć do tego aby opalenizna była mocno widoczna.

Bezpieczne opalanie, to dbanie o właściwe kosmetyki

Jaki krem z filtrem wybrać? Takie pytanie pojawia się bardzo często zanim zdecydujemy się na jego wybór. Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Wszystko jest uzależnione od tego z jakim typem fototypu skóry mamy do czynienia. Specjaliści mówią jednak jednym głosem: należy zawsze stosować kosmetyk z filtrem, bez względu na to, z jakim typem skóry mamy do czynienia. Najlepiej, aby wynosił on minimum 15 SPF. Stawiając na filtr o wysokości 30 SPF zapewniamy skórze barierę ochronną przed promieniowaniem UVB na poziomie 97 procent. Z kolei stawiając a SPF 50, wówczas mamy do czynienia z ochroną 98 procent. Najwyższy czyli 100-procentowy SPF ma chronić skórę na poziomie 99 procent.

Picie wody i dbanie o nakrycie głowy – kolejne kroki do bezpiecznego opalania się

Kolejną ważną kwestią jest zapewnienie głowie bezpieczeństwa – dbanie o właściwe nakrycie głowy. Nie bez znaczenia pozostaje także to, aby spożywać właściwą ilość wody – nawodnienie to kluczowa kwestia, aby nie zasłabnąć i nie dopuścić do odwodnienia, Bezpieczne opalanie to zapewnienie ochrony skórze, ale także niedopuszczenie do wystąpienia udaru, jak również zasłabnięcia. Jeśli będziemy stosować się do tego rodzaju wytycznych, to jest duża szansa, że nasza ekspozycja na słońce nie będzie szkodliwa.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top