Ćwiczenia na odchudzanie

odchudzanie jakie cwiczenia

Chętnych do odchudzania się jest mnóstwo, ale nie każdy potrafi ciągnąć to przez kilka dni, a nawet tygodni. Odchudzanie wiąże się z samodyscypliną i chęcią do osiągnięcia zadowalającego celu, wagi oraz kondycji. Fazy odchudzania nie są proste, gdy brakuje rozporządzenia w wyborze najodpowiedniejszych ćwiczeń, które skutecznie spalą tkankę tłuszczową oraz pozbędą się niechcianej masy ciała.

Stosując ćwiczenia, które organizm najbardziej podłapie, skutkuje nie tylko schudnięciem, a także poprawą kondycji oraz wzrostem odporności i polepszeniem się zdrowia. Ćwiczenia na odchudzanie są jedną z najważniejszych faz, aby waga poszła w dół oraz funkcjonalność z dnia na dzień się polepszyła.

Jakie są najprostsze ćwiczenia dla szybkiego spadku masy ciała?

Dla jednych, najlepszym sposobem na schudnięcie jest zwykły marsz i spacer po mieście. Trzeba jednak się liczyć z tym, że efekty będzie widać nieco później niż w przypadku używania większej ilości mięśni podczas treningu. Marsz jednak jest dla osób, które nie czują się na siłach, by robić coś więcej, ale bardzo chcą schudnąć. Ważne jest, żeby być w ciągłym ruchu i spalać kalorie ruchowo, zamiast unikając posiłków.

Dobrym pomysłem dla osób nie chcących uprawiać bardziej wymagającego sportu, może być trucht, czyli bieganie z maksymalną prędkością dziewięciu kilometrów na godzinę. W bieganiu, które powinno przynieść efekty w spaleniu masy ciała, nie liczy się prędkość i szybkość, a czas. Dlatego wystarczy powolny bieg – trucht, aby schudnąć. W czasie półgodzinnego powolnego biegu spalić można nawet trzysta kilokalorii!

Równie dobrze można wstać i odchudzać się za pomocą wysiłku praktycznie tylko nóg podczas jazdy na rowerze. Nie będzie to lepsze niż w przypadku truchtu, ponieważ w obu przypadkach szacuje się taką samą ilość spalenia kilokalorii. Dlatego warto nie trwać przy jednym ćwiczeniu a kilku, które przyniosą te same efekty, ale urozmaicą dzień i pozbawią się monotonności.

Jeśli mieszkasz w pobliżu gór i stać cię pieniężnie, jak i czasowo, warto wybrać się na spacer w górach. W dwie godziny zwykłego chodzenia po nierównych terenach możesz spalić nawet tysiąc kilokalorii, co z pewnością przyczyni się na spadek masy ciała. Największą robotę podczas spaceru po górach będą wykonywać mięśnie nóg oraz brzucha, więc dobrze wpłyną na kształtowanie tych części ciała.

Masz rolki? Zastanów się nad odkopaniem ich z szafy i wyruszyć na godzinną jazdę po równych drogach. Godzina jazdy na rolkach umożliwi ci spalenie nawet siedmiuset kilokalorii. Do schudnięcia i przyniesienia zadowalających efektów, wystarczą regularne trzy godziny w tygodniu!

Ćwiczenia nie wychodząc z domu

 • Pajacyki

Pajacyki wykonywane bez przerwy w ciągu trzydziestu minut pozwolą na schudnięcie aż ponad setkę kilokalorii, natomiast w energicznym i intensywnym podskakiwaniu, może to być nawet dwieście kilokalorii.

 • Przysiady

Podczas robienia sześćdziesięciominutowych przysiadów, spalisz nawet ponad trzysta kilokalorii. Dzięki przysiadom gdziekolwiek chcesz, angażujesz do pracy mięśnie brzucha, a poprzez regularnemu ćwiczeniu zarówno twoja waga, jak i mięśnie poprawią swój stan i pozwolą ci na więcej.

 • Pompki

Wykonując energiczne pompki w domu lub w innym miejscu umożliwi ci spalenie nawet sześciuset kilokalorii w godzinę. Oprócz tego, pompki znacznie wzmocnią twoje mięśnie ramion, klatki piersiowej, brzucha oraz pośladków.

 • Brzuszki

Sto brzuszków spali około trzydziestu kilokalorii, a w godzinę wynik może dojść nawet do setki kilokalorii. Brzuszki wzmocnią twój brzuch oraz ujędrnią skórę wokół brzucha.

Efektywne ćwiczenia na schudnięcie

 • Fat burning

Są to intensywne ćwiczenia połączone z rozciąganiem ciała i działa skutecznie w przypadku dolnych partii ciała. Polega to na półgodzinnym ruchu – podskakiwaniu, przysiadach oraz machaniem kończynami. Podczas godzinnego takiego treningu możesz spalić nawet pięćset kilokalorii.

 • Hi-low aerobic, Low impact

Są to ćwiczenia dla osób początkujących, a podczas nich nie wykonuje się żadnych podskoków. W zestawie ćwiczeń Low Impact, wykonuje się wymachy rąk i nóg, zginaniem nóg i unoszeniem kolan oraz powolny marsz.

 • Dance aerobik

Jest to jeden z rodzajów ćwiczeń wykonywanych na zajęciach fitness. Dance aerobik, jak sama nazwa wskazuje, jest mieszanką ćwiczeń zwykłego, standardowego aerobiku z tańcem. Taniec może przybierać różne formy, ale ważne, aby był częścią treningu.

Inne ćwiczenia umożliwiające szybkie schudnięcie

 • Pływanie

W zależności od intensywności, w ciągu godziny możemy spalić od trzystu do tysiąca kcal

 • Hip Bridge

Czyli unoszenie bioder leżąc na plecach.

 • Plank

Jest to ćwiczenie związane z leżeniem w powietrzu podpierając się na ramionach. Każda minuta podpierania się spali nawet trzy kilokalorie

 • Spięcia skośne w planku

Jest to ten sam rodzaj ćwiczenia, ale polega na odwróceniu się na bok ciałem. Należy podpierać się całą ręką i pozwalając lewitować nad podłożem ciału aż do stóp.

 • Rowerek

Leżąc na plecach, należy ruszać nogami, jakby właśnie się pedałowało.

 • Bieg bokserski

Ćwiczenie to polega na bieganiu w miejscu i wykonywaniu różnych ciosów w powietrze przed siebie. Podczas pięciu minut można spalić nawet dwieście kcal.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top