Garaż blaszany – jak wybrać najlepszy?

wybor garazu

Blaszane garaże, czyli popularne blaszaki cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić. Są praktyczne i proste w montażu, a przy tym znacznie tańsze niż postawienie betonowego garażu. Dodatkowo mogą pełnić wiele funkcji – być miejsce do przechowywania samochodu, magazynem lub domowym warsztatem.

Najlepszy garaż blaszany – czyli jaki?

Kupując blaszane garaże ocieplane należy podjąć kilka istotnych decyzji. Najważniejsza z nich dotyczy jego rozmiarów. Tutaj często pojawia się jeden błąd popełniany przez kupujących – kupują oni zbyt duży lub za wysoki blaszak.

Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które obowiązani są pokryć jego właściciele. Wystarczy kilkanaście centymetrów wyższy garaż, aby ostateczny koszt jego zakupu wzrósł nawet o 15%. To całkiem sporo, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że można ten koszt zredukować.

Przed zakupem garaży należy dokonać dokładnych pomiarów. Pomogą one ocenić, ile wolnego miejsca można poświęcić na ustawienie garażu. Warto również zaplanować jego stosowanie – to także pomoże w określeniu wymaganej wielkości.

Garaż blaszany – brama otwierana automatycznie czy ręcznie?

Istotnym elementem blaszanego garażu jest brama. Ta może być otwierana na dwa sposoby – za pomocą automatycznego systemu oraz ręcznie. Decyzję, z którego systemu chce się korzystać lepiej podjąć jeszcze przed zakupem. W przeciwnym razie konieczne będzie poniesienie dodatkowych kosztów.

Automatyczny system otwierania bramy garażowej to przede wszystkim wygoda. Napęd sterowany jest za pomocą specjalnego kluczyka, dzięki któremu otwarcie zajmuje dosłownie kilka sekund. Co istotne, na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań – brama może otwierać się na zewnątrz (na oścież) lub schować pod dachem. Ten drugi wariant polecany jest właścicielom niewielkich działek lub posesji.

Decydując się na ten wariant trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami. Te mogą wynieść nawet kilkaset złotych – w zależności od wybranego napędu do bramy garażowej.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top