Izolacja termiczna budynku – jak ją zapewnić?

izolacja termiczna

Dobry budynek to przede wszystkim taki, który posiada świetną izolację termiczną. Nie tylko zapewnia ona lepsze warunki do życia, gdyż można liczyć na wyższe temperatury zimą, a niższe latem, lecz ma istotny wpływ na koszty użytkowania budynku. Jak więc zapewnić dobrą izolację termiczną budynku i komu powierzyć jej wykonanie?

Jak znaleźć wykonawcę izolacji termicznej budynku?

Odszukanie odpowiedniego wykonawcy jest niezwykle ważny. Tylko profesjonaliści są w stanie zagwarantować, że izolacja termiczna będzie dobrze wykonana, a także trwała przez wiele lat. Dlatego gdy czeka nas tworzenie izolacji termicznej w naszym budynku warto znaleźć firmę, która jest ją w stanie świetnie wykonać.

Jednym z najlepszych wyborów zawsze będzie producent systemów hydroizolacyjnych, który oferuje je wraz z profesjonalnym montażem. Takie firmy bez większych problemów odszukamy w internecie w zaledwie kilka minut. Można równieć spytać sie swoich znajomych, którzy mają budowę domu za sobą, lecz oczekiwanie na odpowiedź może czasami nieco potrwać.

Jak zapewnić dobrą izolację termiczną budynku?

Przede wszystkim wiele zależy od materiałów. Obecnie często używa się materiały takie jak płyty EPS oraz płyty PIR. Płyty EPS tworzy się z granulek polistyrenu. Są one spieniane, a następnie formowane w bloki i wycina się z nich płyty o docelowej grubości, które następnie trafiają na budowę, gdzie izolują powstający jeszcze budynek. Charakteryzują się one naprawdę niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, przez co są w stanie świetnie izolować.

Nieco bardziej skomplikowane są płyty PIR. Do ich powstania wykorzystuje się przede wszystkim dwie substancje, a mianowicie izocyjanian, a także poliol. Nie jest to jednak cały skład, gdyż zanim zostaną one użyte jako izolacja dodaje się do nich różne aktywatory oraz stabilizatory, a następnie wytworzone płyty, a tak właściwie rdzenie PIR łączy się z okładziną z innego materiału, dzięki czemu jest ona w stanie zapewnić wprost świetną izolację.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top