Rynek pracy w Poznaniu – jacy pracownicy są poszukiwani?

zakupy

Pandemia koronawirusa sprawiła, że rynek pracy mocno się zmienił i ewoluował. Stało się tak również w przypadku większych miast. Stopa bezrobocia w Poznaniu utrzymuje się na bardzo niskim poziomie. Jakie zawody szczególnie cieszą się powodzeniem? Podpowiadamy.

Praca w Poznaniu – zawody fizyczne

Wciąż coraz większą popularnością cieszą się zawody, które wymagają od pracownika wytrzymałości oraz dobrej sprawności fizycznej. Klikając w ogłoszenia praca, nie zabraknie takich ofert jak murarz czy tynkarz. Ma to również odniesienie w przypadku robotników budowlanych oraz pokojowych. W Polsce, szczególnie w dużych miastach wzrosło zapotrzebowanie na kierowców samochodów ciężarowych oraz ciągników siodłowych. W obecnych czasach bardzo mocno rozwinęły się takie sfery jak wolontariat czy praktyki. Osoby z zapałem do działania i chęcią niesienia pomocy najprawdopodobniej nigdy nie będą miały problemu ze znalezieniem miejsca, w którym przyda się zaangażowanie.

Dużo sfer przeniosło się do internetu, a handel mocno ewoluował. Stało się tak również z zakupami. Zmiany, które zaszły w życiu społecznym sprawiły, że rynek e-commerce niebywale się rozrósł. Zyskała na tym w szczególności branża kurierska, ponieważ każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia o poszukiwaniu dostawców. Stale poszukiwane są osoby działające w gastronomii, między innymi kucharz czy kelnerka.

Wzrosło zapotrzebowanie na trenerów i dietetyków, a powolne odradzanie się w Polsce branży krawieckiej sprawia, że i w tym zawodzie, zainteresowane osoby znajdą pracę.

Praca w Poznaniu – specjaliści

Wielkopolski rynek pracy w ostatnich miesiącach bardzo skutecznie poszerzył ofertę zatrudnienia dla specjalistów z różnych branż. Na szczególne wyróżnienie zasługuje sfera ochrony zdrowia. Oferty pracy w Poznaniu w większości dotyczą poszukiwania lekarzy, ratowników medycznych, położnych oraz pielęgniarek. Ze znalezieniem zatrudnienia nie powinni mieć problemu również nauczyciele.

Nie zapominajmy o tym, że na znaczeniu zyskały również zawody związane z technologią, między innymi branża IT. Nie bez powodu mówi się, że jest to jeden z zawodów przyszłości.

Praca w Poznaniu – czy łatwo jest ją znaleźć?

W ostatnich miesiącach wzrosło zapotrzebowanie na pracowników z wielu branż. W ofertach pracy swoje miejsce odnajdą zarówno osoby z wyższym wykształceniem, jak i kierunkowym. Wielkopolski rynek pracy oferuje różne formy zatrudnienia i nie ulega wątpliwości, że każda osoba, która faktycznie chce znaleźć pracę, z pewnością ją znajdzie.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top