Designerskie stoliki do salonu – przegląd modeli

stolik

Szukasz pomysłu na nowy, efektowny stolik do swojego salonu? Sprawdź przygotowane przez nas propozycje, które sprawdzą się we wnętrzach w różnych stylach. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie stolika do salonu?

Jaki stolik do salonu wybrać?

Stolik kawowy jest jednym z podstawowych mebli w salonie, poza zestawem wypoczynkowym. Wybór odpowiedniego mebla tego typu ma zatem duże znaczenie, ponieważ najczęściej korzysta się z niego każdego dnia.

Przy zakupie mebla trzeba będzie zatem uwzględnić szereg czynników, między innymi:

  • styl aranżacji salonu

  • materiały i kolorystykę mebla

  • dostępne miejsce do jego ustawienia

  • oczekiwane funkcje stolika

Oczywiście, duże znaczenie ma też posiadany budżet na zakup. Warto jednak wskazać, że na efektowne meble wcale nie trzeba wydawać sporej sumy.

Modne stoliki do salonu – najpopularniejsze modele

Sklepy prezentują obecnie szeroką gamę różnych stolików kawowych przeznaczonych do pokojów dziennych. Jaki designerskie stoliki do salonu – https://designd10.pl/meble-designerskie/stoliki warto wziąć pod uwagę przy zakupach?

1. Stoliki loft – industrialne

Wśród najczęściej kupowanych stolików do salonów znajdują się te w stylu loft. Są one wykonane najczęściej z metalowej ramy malowanej na kolor czarny, która uzupełniania jest o blat z drewna albo z jego imitacji.

Stoliki loft są świetnym dopełnieniem wnętrz industrialnych, ale sprawdzą się również w aranżacjach nowoczesnych, skandynawskich.

2. Stoliki z kamiennym blatem

Jednym z hitów są obecnie stoliki z kamiennym blatem, najczęściej z marmuru. Tańszą alternatywą będą designerskie stoliki do salonu z imitacji marmuru.

Takie stoliki świetnie prezentują się w nowoczesnych przestrzeniach, a także doskonale pasują do salonów w stylu glamour. Marmur najczęściej jest łączony z metalem w kolorze złotym albo srebrnym lub też z czarną ramą jak w przypadku stolików loft.

3. Stoliki z drewnianymi nogami i białym blatem

Tego rodzaju stoliki są bardzo popularne i często wybierane do skandynawskich wnętrz.

Drewniane nóżki w połączeniu z białym blatem, najczęściej w okrągłym albo owalnym kształcie, tworzą ponadczasowy i efektowny mebel.

4. Rozkładane ławy drewniane

Do małych wnętrz, ale nie tylko bardzo często wybierane są rozkładane ławy wykonane z drewna. To meble, które mają szeroką funkcjonalność, ponieważ mogą być one używane jako stoliki kawowe, natomiast po rozłożeniu mogą służyć jako stoły jadalniane.

Łatwy wyposaża się w systemy ułatwiające rozkładanie i składanie mebla, dlatego nie wymagają one skomplikowanej obsługi.

5. Przezroczyste stoliki kawowe

Tego typu meble świetnie prezentują się we wnętrzach nowoczesnych oraz glamour.

Do wyboru są modele wykonane ze szkła, często łączonego z metaliczną ramą w kolorze srebra lub złota. Także można zakupić stoliki z przezroczystego tworzywa.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top