Rolety antywłamaniowe – zabezpiecz dom przed włamywaczami

Rolety antywłamaniowe – zabezpiecz dom przed włamywaczami

Obawiasz się włamań do swojego domu? Pamiętaj o tym, że dobre drzwi antywłamaniowe to jeszcze nie wszystko. Poza nimi warto zdecydować się również na zakupienie rolet antywłamaniowych, które ochronią okna przed włamywaczami. Jakie rolety antywłamaniowe wybrać? Gdzie je zamontować? Kto oferuje je w dobrych cenach?

Jak działają rolety antywłamaniowe?

Rolety okienne mogą być montowane na zewnątrz albo we wnętrzach. Rolety antywłamaniowe zaliczane są do kategorii rolet zewnętrznych.

Standardowe rolety okienne składają się z pancerza, który nawijany jest na wał. Z boków są one osłonięte specjalnymi prowadnicami, a na górze znajduje się kaseta, w której chowa się pancerz.

Dodatkowo rolety antywłamaniowe wyposażane są w odpowiednie zabezpieczenia, które zapewniają im lepszą ochronę w przypadku próby ich sforsowania. Stosowane są wtedy wzmacniane materiały, specjalne systemy hakowe oraz opaski maskujące, aby zredukować ryzyko włamań.

Sterowanie roletami antywłamaniowymi, podobnie jak standardowymi roletami, może być ręczne albo elektryczne. Obecnie bardzo popularne są rolety antywłamaniowe elektryczne, które można otwierać i zamykać za pomocą pilotów lub aplikacji mobilnych na telefon.

Rolety antywłamaniowe – montaż

Zamontowanie rolet antywłamaniowych ma bardzo duże znaczenie. Prawidłowo przeprowadzona instalacja przekłada się na ich skuteczne działanie.

Montaż rolet może odbywać się na parę sposobów:

  • Nad oknem – taka metoda montażu używana jest głównie w nowych domach,

  • We wnęce okiennej – roleta nie wystaje poza elewację budynku, lecz przysłania nieco okno,

  • Na elewacji – kaseta rolety jest umieszczana na elewacji budynku, to najprostszy i najszybszy montaż stosowany także w przypadku istniejących już budynków.

Jak wybrać odpowiednie rolety antywłamaniowe?

W sprzedaży można znaleźć różne rolety antywłamaniowe, dlatego warto sprawdzić różne propozycje producentów przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę.

Wybór właściwych rolet antywłamaniowych powinien bazować przede wszystkim na jakości ich wykonania. Dobre rolety powinny być wykonane z materiałów trwałych, wytrzymałych, ale również powinny być estetyczne, czyli pasować kolorystycznie do budynku.

Nie warto kierować się tylko i wyłącznie ceną, ponieważ najtańsze rolety antywłamaniowe mogą nie zapewnić optymalnej ochrony w sytuacji włamania. Lepiej zdecydować się na osłony bazujące na sprawdzonych materiałach i technologiach od uznanych producentów.

Wybierając rolety, warto też sprawdzić ofertę firmy, która je sprzedaje. Najlepiej zamówić je od razu z usługą montażową.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top