Wakacje w Grecji – sprawdź jej największe atrakcje

wakacje

Grecja to kraj bardzo często wybierany przez turystów nie tylko do odpoczynku na plaży, ale również do zwiedzania. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się liczne zabytki. Co szczególnie warto tam zobaczyć podczas podróży wakacyjnej? Podpowiadamy.

Meteora, czyli klasztor zawieszony w powietrzu

Jeśli planujemy zwiedzać środową część Grecji to warto koniecznie zobaczyć niezwykły klasztor, który został wzniesiony na wystającej skale. Budynek umieszczony jest na wysokości 400 metrów i robi wrażenie obserwowany zarówno ze znajdującego się poniżej miasteczka, jak w trakcie jego zwiedzania. Aby dostać się do klasztoru należy pokonać kompleks kamiennych schodów. Nic jednak nie zastąpi niesamowitych widoków zapierających dech w piersiach, gdy już dotrzemy na sam szczyt. Planując wakacje w Grecji warto także zobaczyć pozostałe sześć klasztorów, które znajdują się na Nizinie Tesalskiej.

Urokliwe domki w Santorini

Spędzając wakacje na malowniczej wyspie Santorini można podziwiać niezwykle bajeczny i nietypowy krajobraz miasteczek Fira oraz Oia. To właśnie w tych miejscach warto zobaczyć niesamowite projekty domków z charakterystycznymi, niebieskimi dachami. Spacerując uliczkami tych miasteczek można zwiedzić kilka ciekawych zabytków, w tym niezwykły kościół oraz muzeum związane z historią miasta. Jeśli chodzi o jedzenie to mamy tutaj do wyboru szeroką gamę restauracji z wielu różnych krajów, więc każdy powinien być usatysfakcjonowany. Ze względu na to, że Santorini to wyspa wulkaniczna nie znajdziemy tutaj atrakcyjnych plaż. Są one jedynie żwirowe. Można jednak skorzystać z wielu atrakcji wodnych, więc jest to także idealne miejsce dla osób, które uwielbiają spędzać czas aktywnie.

Zobacz także: https://mowia.pl/zakynthos-5-powodow-dla-ktorych-warto-spedzic-tam-wakacje/

Rajska wyspa Kefalonia

Poszukując najbardziej egzotycznego i jednocześnie malowniczego miejsca warto udać się na wyspę Kefalonia. To idealne miejsce dla osób, które szukają wyciszenia, relaksu i odpoczynku na szerokich i piaszczystych plażach. Znajduje się tutaj również mnóstwo zatoczek, które świetnie nadają się do bezpiecznego uprawiania wszelkich sportów wodnych. Turyści doceniają przede wszystkim plażę Myrtos, która jest jedyna w swoim rodzaju. Krystalicznie czysta i błękitna woda na tle lśniących kamiennych skał prezentuje się niesamowicie w każdej porze roku. Zainteresowanie wczasowiczów wzbudzają także pasące się tu i ówdzie kozy, więc szczególnym zainteresowaniem cieszą się tutaj spacery. Znajdują się tutaj także liczne jaskinie, które są dostępne do zwiedzania.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.traveligo.pl/.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top