Gwiazdy wspólnie śpiewają dla wcześniaków

natalia kukulska

Sen jest kluczowy dla odpowiedniego rozwoju i dobrego samopoczucia każdego maleństwa, a w szczególności tego, które przedwcześnie przyszło na świat. Dlatego trójka wyjątkowych artystów – Joanna Kulig, Natalia Kukulska oraz Igor Herbut wraz z marką Pampers zapraszają do wspólnego śpiewania wcześniakom, aby wspierać ich spokojny sen i zdrowy rozwój.

Śpiewajmy wcześniakom z Pampers

Rocznie w Polsce około 23 000 dzieci rodzi się przedwcześnie. W ubiegłym roku 7,4% wszystkich urodzeń stanowiły wcześniaki. Czyli co 14. dziecko urodzone w Polsce rodzi się za wcześnie. Każde z nich potrzebuje zaawansowanej opieki medycznej już od dnia narodzin. Jednym z najważniejszych elementów jest sen. Wcześniaki przesypiają nawet 97% doby, czyli ponad 23 godziny. Wszystkie niemowlęta potrzebują snu, ale w przypadku wcześniaków jest on szczególnie ważny dla prawidowego  rozwoju mózgu, poprawy przyrostu masy ciała i czynności układu odpornościowego, stabilizacji częstości pracy serca i kształtowania rytmu dobowego wydzielania melatoniny[1].

Chcąc wspierać dzieci przedwcześnie urodzone, marka Pampers pragnie zapewnić im jak najlepsze warunki do odpoczynku. W ramach 4. edycji kampanii, Procter & Gamble, producent pieluszek Pampers Preemie przygotował szczególną inicjatywę. Do współpracy zaproszone zostało trio wyjątkowych polskich artystów – Joanna Kulig, Natalia Kukulska i Igor Herbut, wraz z którymi marka Pampers stworzyła kołysankę dedykowaną wcześniakom. Delikatna melodia i autorskie teksty utulą maluszki do snu i pomogą złapać dobry rytm wspierający rozwój.

Według Daniela Ebertowskiego – twórcy szkoły umuzykalniającej dla niemowląt i małych dzieci – śpiewanie dziecku w każdym wieku pozytywnie wpływa na prawidłową pracę serca, poprawia samopoczucie oraz nastrój, zarówno rodzica, jak i malucha. – Muzyka wspomaga i poprawia koncentrację oraz pracę mózgu, stymuluje również pamięć, inteligencję emocjonalną. Już w połowie ubiegłego wieku przeprowadzone badania wskazywały, że udział w zajęciach umuzykalniających znacznie poprawia umiejętności psychosomatyczne, społeczne, poznawcze i słuchowe. Aktywne muzykowanie doskonale stymuluje obie półkule, jednocześnie angażując malca ruchowo. Warto więc wprowadzać muzykę w życie dziecka najwcześniej, gdy to możliwe – mówi dyrygent.

Wyjątkowe pieluszki dla wyjątkowych maluchów

Od 2017 roku firma Procter and Gamble wspiera polskie wcześniaki, przekazując pieluszki Pampers Preemie na oddziały Intensywnej Terapii Noworodków w całej Polsce. Pampers Preemie Protection zostały zaprojektowane tak, by odpowiadać na wszystkie specjalne potrzeby wcześniaków.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top