Jak kupować książki taniej? Kilka sprawdzonych trików

zakup ksiazek

Czytanie książek to jedna z najbardziej popularnych rozrywek Polaków, zarówno tych młodszych, jak i tych starszych. Choć wielu miłośników literatury przerzuca się na elektroniczne czytniki książek, to dość spory odsetek czytelników wciąż jest wierny papierowym wydaniom swoich ulubionych tytułów wydawniczych. Kupowanie nowych książek może stanowić dość spory wydatkiem, dlatego warto dać szansę tańszym alternatywom. Zatem jak tanio i sprawnie kupować tradycyjne książki? Podpowiadamy!

Tanie czytanie – sklepy internetowe z nowymi i używanymi książkami

Coraz więcej internetowych portali internetowych oferuje papierowe książki w bardzo przystępnych cenach, które nierzadko zadowalają czytelników o nawet najskromniejszym budżecie. Jest to niezwykle cenna wiadomość dla osób, które nie tylko uchodzą za prawdziwe mole książkowe, ale także kolekcjonerów, którzy z wielką ekscytacją układają kolejne zdobycze na regały.

Jednym z najpopularniejszych internetowych sklepów z książkami jest SkupSzop, za pośrednictwem którego możemy nabyć zarówno najnowsze wydania, jak również książki używane w bardzo korzystnych cenach. Wielką zaletą działalności platformy jest możliwość sprzedania własnych książek, do których rzadko wracamy i stają się zbędnym elementem domowej biblioteczki. Pieniądze ze sprzedaży z powodzeniem można przeznaczyć na zakup kolejnych książek z listy „must-read”.

Tanie czytanie – książkowa wymiana

Świetnym rozwiązaniem dla moli książkowych jest również wymiana książek w gronie znajomych czy rodziny. Wiele osób wciąż trzyma na strychach czy piwnicach pełne kartony książek używanych, które z powodzeniem mogą stać się obiektem pożądania dla najbardziej zakręconych czytelników. Warto zatem znaleźć w swoim najbliższym otoczeniu osoby, które z chęcią podjęłyby się współpracy na zasadzie „oddam-zamienię”, co pozwala pokaźnie zwiększyć swój czytelniczy repertuar zwłaszcza o tytuły trudno dostępne w tradycyjnych kanałach sprzedaży. Wymiana książek to nie tylko sposób na tanie czytanie, ale i wspieranie środowiska naturalnego – nadanie drugiego życia książkom to wielka satysfakcja i przyjemność.

Tanie czytanie – konkursy

Bardzo popularnym sposobem wśród łowców papierowych książek jest branie udział w konkursach organizowanych m.in. przez sklepy z książkami używanymi czy bezpośrednio przez wydawnictwa. Zasady konkursów i zabaw internetowych wymagają jedynie dobrych chęci i sporego wkładu kreatywnego myślenia, z którym u miłośników literatury zazwyczaj jest bardzo dobrze.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top