Kursy językowe dla firm – co wybrać i gdzie je zamówić?

kursy jezykowe

Coraz więcej pracodawców inwestuje w umiejętności językowe swoich pracowników. Jakie kursy językowe dla firm warto wybrać? Jak znaleźć sprawdzoną szkołę językową?

Dlaczego warto korzystać z kursów językowych dla firm?

W biznesie bardzo często korzysta się z języków obcych. Służą one między innymi do porozumiewania się z klientami i kontrahentami, prezentacji oferty w internecie, umożliwiają docieranie na nowe rynki, przez co zwiększają zyski czerpane z prowadzonej działalności.

Gdy pracownicy nie znają konkretnego języka obcego lub też jego znajomość jest jedynie podstawowa, pracodawca może zdecydować się na zainwestowanie w szkolenia językowe. Dzisiaj oferta w tym zakresie jest bardzo rozbudowana. Na co warto się zdecydować?

Kursy językowe dla firm – rodzaje

Szkoły oferujące kursy językowe dla firm mogą zaprezentować swoim klientom wiele wariantów zajęć, które mogą zostać także dopasowane do indywidualnych wymagań zamawiającego.

Kursy przeznaczone dla firm pod kątem tematycznym dzieli się na:

  • Kursy ogólne – uczą języka obcego w kompleksowym zakresie, tak jak podczas standardowych kursów językowych,

  • Kursy biznesowe – skupiają się na słownictwie używanym w biznesie, także w konkretnych branżach,

  • Kursy konwersacyjne – są one skupione na udoskonalaniu umiejętności konwersacji, rozmowy, odbywają się również z native speakerami.

Zajęcia mogą być także podzielone na kilka kategorii pod kątem formy ich prowadzenia. W firmach najczęściej zajęcia prowadzone są na miejscu, czyli pracownik szkoły przyjeżdża do siedziby firmy, dlatego pracownicy nie muszą dojeżdżać do niej samodzielnie. Druga opcja, która obecnie cieszy się dużą popularnością, to nauka języków obcych przez internet. Wtedy kursy mogą odbywać się w formie wideoczatów z lektorem lub też przez portale e-learningowy, który oferuje także dodatkowe materiały.

Gdzie zamówić kursy językowe dla firm?

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby zdecydować się na kursy językowe dla firm mogą obecnie zrobić to w wielu szkołach. Do dyspozycji są znane szkoły sieciowe, których placówki znajdują się na terenie całego kraju, ale także mniejsze, lokalne szkoły językowe.

Wybierając odpowiednią ofertę, warto skoncentrować się przede wszystkim na rodzajach dostępnych kursów, na liczbie godzin i terminach prowadzonych zajęć oraz na kosztach. Warto także zapoznać się z cennikiem, ale warto pamiętać o tym, żeby nie był on decydujący przy podejmowaniu decyzji.

Więcej informacji związanych z kursami językowymi przeznaczonymi dla firm można znaleźć już teraz na stronach internetowych.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top