Port Łódź na weekend. Dbamy o zdrowie i sprzątamy świat!

port lodz

Najbliższy weekend w Porcie Łódź upłynie pod znakiem zdrowia i dobrostanu naszego życia. Centrum zaprasza ponadto na Jarmark Produktów Regionalnych oraz coroczną akcję sprzątania świata. 

Najlepszym sposobem zadbania o swoje zdrowie jest profilaktyka, dotyczy to zarówno naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Port Łódź w najbliższych dniach zaprasza do skorzystania z możliwości konsultacji ze specjalistami, którzy z pewnością pomogą nam poprawić samopoczucie i skontrolować stan naszego organizmu. W piątek, 17 września, w godzinach 13:00 – 19:00 na parkingu Portu Łódź pojawi się Terapiobus, w którym każdy bezpłatnie będzie mógł skorzystać z porady psychologów i psychoterapeutów. Akcja odbędzie się w ramach drugiej odsłony społecznej kampanii „Terapia to NIE WSTYD”, której tegorocznym hasłem przewodnim jest „Usłysz i zobacz swoje dziecko”. O emocjach najmłodszych będzie można porozmawiać z psychologami: Igorem Wiśniewskim i Niną Georgiew – Brzezińską oraz terapeutkami Joanną Barakomską i Iwoną Ciupą. W spotkaniu udział wezmą też blogerki: Aga Rogala, która prowadzi szkołę dla rodziców online oraz ambasadorka Portu Łódź – Ola Radomska, autorka książki „Mam wątpliwość”.

Z kolei w sobotę 18 września w godzinach 10:00 – 17:00 na parkingu Portu Łódź (wejście przy sklepie Empik) na wszystkie Panie czekać będzie mammobus, w którym kobiety będą mogły wykonać jedno z najważniejszych badań – mammografię piersi. Aby skorzystać z możliwości konsultacji należy zarejestrować się telefonicznie na konkretną godzinę pod numerem telefonu 42 254 64 10. Kobiety z grupy refundacyjnej (50 – 69 lat), które w ciągu ostatnich dwóch lat nie przeprowadzały mammografii wykonają takie badanie bezpłatnie.

Dla pozostałych Pań mammografia jest płatna, koszt badania to 100 złotych

Do soboty (18 września) włącznie w Porcie Łódź potrwa także Jarmark Produktów Regionalnych. Wystawcy czekają na Klientów obok sklepu Media Markt w godzinach otwarcia Centrum (10:00 – 21:00). Jakie smakołyki znajdziemy na stoiskach regionalnych producentów? Chleb wypiekany na tradycyjnym zakwasie, suszone owoce, przyprawy, miody, sery korycińskie oraz inne kultowe lokalne produkty.

Port Łódź przyłącza się do międzynarodowej akcji sprzątania świata. By zadbać o środowisko i miejsce, w którym wszyscy żyjemy, łączymy siły i wspólnie zabieramy się do wielkiego sprzątania. Spotykamy się w sobotę 18 września o godzinie 16:00 w okolicach Portu Łódź. O szczegółach akcji Centrum informować będzie na swoim profilu na Facebooku.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top