Proteza zębowa. Z jakich powodów jest taka ważna?

dentysta

Regularne korzystanie z usług stomatologa oraz protetyka sprawi, że nasza jama ustna będzie zawsze w dobrej kondycji. Zmniejszy się ryzyko próchnicy, kamienia nazębnego, innego rodzaju schorzeń oraz dolegliwości, będziemy mogli cieszyć się odpowiednimi uzupełnianiami protetycznymi. Jedną z najpopularniejszych z nich jest proteza zębowa. Pozwala ona na cieszenie się pełnym uśmiechem, jak również umożliwia sprawne rozdrabnianie pokarmów.

Problemy z brakiem uzębienia mogą pojawić się w różnym wieku, przebierać różną formę oraz być spowodowane nie tylko brakiem należytej higieny jamy ustnej. Powodem utraty naturalnego uzębienia mogą być oczywiście różnego rodzaju wypadki, ale również choroby przewlekłe czy przyjmowane leki. Zgłaszając się do dobrego stomatologa, np. w klinice MCS https://mcs-przychodnia.pl/, będziemy mieli pewność, że specjalista, wybierając dla nas metodę leczenia, weźmie pod uwagę wszystkie aspekty. To samo dotyczy innych osób, np. protetyka stomatologicznego.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na to, aby szybko oraz skutecznie wypełnić braki w uzębieniu, są oczywiście uzupełnienia protetyczne. Te mogą być różnorodne. Doborem odpowiedniego rozwiązania oczywiście zajmuje się specjalista. Każdy z nas jest indywidualny, posiada inne uwarunkowania, nie ma więc jednej, uniwersalnej metody, która rozwiąże problemy. Proteza zębowa pozwoli szybko cieszyć się pięknym uśmiechem.

Zobacz także: https://ekodzieciaki.pl/bruksizm-dlaczego-moze-powodowac-dolegliwosci/

Co daje nam proteza zębowa?

Proteza zębowa, która została odpowiednio dobrana, dobrze zaprojektowana i dobrze zamocowana, na pewno przyniesie ogromne efekty. Najważniejszym z nich jest wymiar estetyczny. Pełne uzębienie całkowicie zmieni wygląd naszej twarzy, pozwoli nam się szeroko uśmiechać, pozbędziemy się również wszystkich kompleksów, które do tej pory mieliśmy.

Postawienie na protezę zębową będzie miało wymiar również prozdrowotny. Po pierwsze będziemy mogli spożywać wszystkie produkty, które chcemy, również te twarde, jak marchew oraz inne warzywa. Wszystko to, co do tej pory mogłoby ranić nasze dziąsła. Bez problemu będziemy rozdrabniać każdy pokarm. Dodatkowo ustabilizuje się praca żuchwy oraz wszystkich mięśni twarzy. Nie będziemy odczuwać zmęczenia, drętwienia twarzy, napięcia, bólów. Do wyboru mamy protezy stałe lub protezy ruchome, które możemy wyjmować, np. kładąc się spać. Wszystko zależy od tego, co zaproponuje nam stomatolog.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top