W Galerii Katowickiej powstało „teatralne zdjęcie sezonu”

galeria katowicka

15 grudnia odbyła się finałowa gala online prestiżowego ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Teatralnej. Po raz pierwszy w jego historii, dwie nagrody główne zdobył jeden uczestnik – Przemysław Jendroska. Jedno ze zwycięskich ujęć zostało wykonane w Katowickiej. Fotografia, przedstawiająca Artura Święsa przed próbą generalną do spektaklu na Scenie w Galerii, otrzymała miano „teatralnego zdjęcia sezonu”.

Do 6. edycji Konkursu Fotografii Teatralnej zgłoszono 861 zdjęć. We wtorek, 15 grudnia, jury w składzie: Jarosław Cymerman, Maciej Drygas, Łukasz Gaweł, Barbara Hanicka i Andrzej Świetlik jednogłośnie, spośród 63 uczestników, wyłoniło dwukrotnego zwycięzcę,  fotografa Teatru Śląskiego, Przemysława Jendroska. Artysta zwyciężył w następujących kategoriach – „teatralne zdjęcie sezonu” oraz „zestaw dokumentacyjny z przedstawienia”.

Nagrody przyniosło mu ujęcie z Galerii Katowickiej oraz zestaw zdjęć ze spektaklu pt. „Czy Pan się uważa za artystę?”

– W imieniu Galerii Katowickiej serdecznie gratuluję Panu Przemysławowi Jendrosce wygranej w VI Konkursie Fotografii Teatralnej. Dla fotografa to niewątpliwie ogromny sukces, a dla nas powód do dumy, móc współpracować z tak uzdolnionymi osobami z Teatru Śląskiego. Zwycięstwo Pana Przemysława jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ jedno z dwóch nagrodzonych ujęć, zostało wykonane podczas próby do spektaklu, który odbył się na naszej Scenie w Galerii – mówi Joanna Bagińska, Dyrektor Galerii Katowickiej.  – Jeszcze raz, pragniemy wyrazić uznanie dla mistrzowskiej precyzji w utrwalaniu ulotnych momentów i spektakularnych osiągnięć w tak trudnej dziedzinie. Życzymy kolejnych sukcesów – dodaje.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top